Kostka brukowa – podpowiadamy jaka, gdzie i kiedy?

poprzednie | lista | nastepne
Artykuł z dnia: 2015-03-02
Wejście do domu, podjazd czy taras z kostki brukowej pojawia się niemal przy każdej posesji. Jaką kostkę, gdzie i kiedy warto ułożyć?
Zacznijmy od tego kiedy zabrać się za układanie kostki brukowej. Z całą pewnością powinno się to zrobić jako jeden z końcowych etapów budowy.

My zalecamy, aby wykonać to już po zakończeniu wszelkich prac wykończeniowych wewnątrz i na zewnątrz budynku. Najlepiej byłoby najpierw uporządkować teren po budowie, a więc pozbyć się wszelkich niepotrzebnych pozostałości po niej, a następnie wyrównać teren wokół domu i dopiero wówczas przystąpić do wykonania prac brukarskich.

Teraz powstaje pytanie gdzie ułożyć kostkę brukową. Tu wiele zależy od tego jak duże mamy podwórko, i jaki mamy zamysł. Zwykle układa się przynajmniej ścieżkę umożliwiającą dojście do domu. Dość często brukuje się też podjazd przed garażem, co umożliwia parkowanie przed nim.
Zdarza się także, że z kostki brukowej wykonuje się taras oraz ścieżki i podesty w ogrodzie. Wszystko zależy od planu właścicieli i ich inwencji twórczej.

Skoro już wiemy kiedy i gdzie, to teraz zastanówmy się jaką kostkę wybrać. Trzeba wiedzieć, że nie jest to wybór łatwy, bo oferta producentów jest bardzo szeroka. Możemy wybierać począwszy od kamieni o naturalnym kształcie i grubości, poprzez regularne kostki z kamienia naturalnego, np. granitowe, aż do kostki betonowej. Kostka różni się nie tylko surowcem, z którego została wykonana, ale także wielkością i kolorem.

Dzięki temu można ją dobrać do własnych upodobań oraz do stylu, w którym zrobiony jest dom. I tak do domu w stylu rezydencji z pewnością lepiej będzie pasowała kostka granitowa, a do domu nowoczesnego większe kostki, a właściwie płyty o różnej wielkości. Rozmiar kostki i jej różnorodność kolorystyczną można wykorzystywać tworząc naprawdę ciekawe rozwiązania.

Na koniec warto dodać, że jeśli kostka brukowa ma spełniać nie tylko funkcję użytkową, ale także dekoracyjną, to warto skontaktować się z firmą specjalizującą się w jej układaniu. Pomoże ona dobrać nie tylko rodzaj i rozmiar kostki, ale również może zaprojektować niepowtarzalny wzór, dobrany idealnie do potrzeb zamawiającego.

Dodaj darmowe ogłoszenie

poleć znajomemu


zgłoś nadużycie


wydrukuj

Kostka brukowa – podpowiadamy jaka, gdzie i kiedy?

Wejście do domu, podjazd czy taras z kostki brukowej pojawia się niemal przy każdej posesji. Jaką kostkę, gdzie i kiedy warto ułożyć? zobacz cały artykuł

Umowa o roboty budowlane

Przed przystąpieniem do prac budowlanych należy zabezpieczyć swoje interesy na piśmie w formie umowy o roboty budowlane. Powinni o to zadbać zarówno Wykonawca, jak i Inwestor. pobierz umowe

P.P.H.U BUD-MAX BOBULA JÓZEF

więcej

Eden - Ogrody Marzeń, kostka brukowa

więcej

Usługi brukarskie - Tarnobrzeg

więcej

strona głowna o nasregulamin RODO kontakt ogłoszenia archiwalne mapa kategorii