5 sposobów na ogrodzenie domu.

poprzednie | lista | nastepne
Artykuł z dnia: 2015-03-02
Podczas całego procesu budowlanego trzeba podjąć wiele decyzji, także tę dotyczącą ogrodzenia. Zobaczmy zatem jakie mamy możliwości.
Pierwszym materiałem, z którego możemy wykonać ogrodzenie, a który jednocześnie należy do najpopularniejszych jest metal.

Ogrodzenia metalowe są niezwykle popularne, przede wszystkim dzięki produkowanym masowo panelom ogrodzeniowym, które są nie tylko tanie, ale również łatwe w montażu. Panele te są wykonane z drutu stalowego ocynkowanego, malowanego proszkowo lub w plastikowej powłoce. Te ostatnie są trwalsze i nie trzeba ich odnawiać o ile nie zostaną uszkodzone mechanicznie.

Wśród ogrodzeń metalowych popularna jest również siatka ogrodzeniowa, którą kupuje się w rolce. Mocuje się ją do słupków i naciąga przy pomocy drutu. Dobrze wykonana i naciągnięta siatka potrafi przetrwać wiele lat bez konieczności prac renowacyjnych. Z metalu są wykonywane także ogrodzenia nieco bardziej estetyczne, a więc ogrodzenia kute czy gięte, wykonywane wg wzoru oferowanego przez wykonawcę lub wg własnego pomysłu inwestora.

Drugim popularnym materiałem na ogrodzenia jest drewno. Zwykle wykonuje się z niego przęsła płotu z pionowymi balaskami, choć coraz częściej spotyka się też nowoczesne ogrodzenia drewniane z deskami w układzie poziomym. Decydując się na takie ogrodzenie trzeba pamiętać, żeby wybrać drewno impregnowane, gdyż dzięki temu przynajmniej przez kilka lat nie będzie ono wymagało renowacji.

Kolejnym materiałem, z którego wykonuje się płoty podobne do drewnianych jest tworzywo. Wykonuje się z niego przęsła, które następnie mocuje się do metalowych lub murowanych słupków. Przewagą tego materiału jest to, że nie wymaga on konserwacji, choć minusem jest możliwość zmiany koloru pod wpływem promieni słonecznych, czego niestety nie da się w żaden sposób naprawić.

Czwartym materiałem, który zasługuje na uwagę jest beton. Jest wiele fabryk, które wykonują przęsła betonowe w różnych wzorach i kolorach. Zaletą takiego ogrodzenia jest niewątpliwie szybkość jego montażu, choć musi się on odbywać przy użyciu dźwigu. Zaletą jest również jego wysoka trwałość, choć wiele osób twierdzi, że nie jest ono zbyt dekoracyjne.

Ostatnim ogrodzeniem, o którym chcemy wspomnieć jest ogrodzenie murowane. Może być ono wykonane ze specjalnych ozdobnych bloczków ogrodzeniowych, z cegły, kamienia czy po prostu betonu. W zależności od koncepcji może być uzupełnione przęsłami z metalu, drewna czy tworzywa, a może także tworzyć pełny mur.

Wszystko zależy od upodobań i pomysłu osoby, która się na nie decyduje.

Dodaj darmowe ogłoszenie

poleć znajomemu


zgłoś nadużycie


wydrukuj

5 sposobów na ogrodzenie domu.

Podczas całego procesu budowlanego trzeba podjąć wiele decyzji, także tę dotyczącą ogrodzenia. Zobaczmy zatem jakie mamy możliwości. zobacz cały artykuł

Umowa o roboty budowlane

Przed przystąpieniem do prac budowlanych należy zabezpieczyć swoje interesy na piśmie w formie umowy o roboty budowlane. Powinni o to zadbać zarówno Wykonawca, jak i Inwestor. pobierz umowe

UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ JUMBY PŁYTKI BETONOWE ZACZERNIE

więcej

KRACZKOWA SPRZEDAZ PŁYTEK BETONOWYCH TARASOWYCH 660175556

więcej

OGRODZENIA MURKI PECKI PSESŁA RZESZÓW TEL 600166199

więcej

strona głowna o nasregulamin RODO kontakt ogłoszenia archiwalne mapa kategorii