DIKAR - Rozminowanie terenu, roboty wyburzeniowe.
CENA
do negocjacji

poprzednie | lista | nastepne
sprzedam | oferta z dnia: 2015-02-20
Rozminowywanie polega na wykrywaniu przedmiotów metalowych w gruncie, rozpoznaniu ich pod względem zagrożenia, a następnie podejmowaniu, wywozie i niszczeniu niewypałów i niewybuchów takich jak: miny, pociski, moździerze, amunicja, granaty itp. Nasze dotychczasowe doświadczenia i fachowość pozwalają nam zagwarantować Państwu pełne zadowolenie z wykonywanych przez firmę DIKAR prac oraz bezpieczeństwo i komfort pracy ludzi i sprzętu w oczyszczonym terenie.

Wszelkiego rodzaju przedmioty wybuchowe pochodzenia wojskowego, które z uwagi na swe właściwości wybuchowe grożą niebezpieczeństwem w razie niewłaściwego obchodzenia się z nimi (ruszanie, rozkręcanie, rzucanie itp.), jak i w razie zetknięcia z wysoką temperaturą. Zaliczane są do nich w szczególności: zapalniki, pociski, bomby lotnicze, pancerzownice, granaty, miny wszelkich typów, naboje artyleryjskie i karabinowe, ładunki materiałów wybuchowych, głowice wszelkich typów, czerepy pocisków oraz złom metalowy zawierający resztki materiałów wybuchowych. Oczyszczanie terenu z materiałów wybuchowych i przedmiotów niebezpiecznych, realizowane przez wyspecjalizowane grupy wyposażone w odpowiedni sprzęt i środki.

Po zakończeniu realizowanego zadania sporządzamy i przekazujemy Inwestorowi dokumentację powykonawczą wraz z zestawieniem wykrytych, podjętych i unieszkodliwionych przedmiotów niebezpiecznych, dokumentację fotograficzną i certyfikat wykonanej pracy

Zalegające w ziemi niewypały i niewybuchy stanowią poważne zagrożenie dla rozwoju, a w szczególności życiu ludzi, w wielu częściach Polski.

Czas jaki niewypał czy niewybuch leżał w ziemi, nie sprawia że stał się bezpieczniejszy, a wręcz przeciwnie, stawowi poważne zagrożenie dla ludzkiego życia. Niewypały są to naboje, które nie zostały odpalone na skutek zacięcia się broni (zbyt krótka iglica, niewłaściwie ustawiony grot iglicy, za słaba sprężyna igliczna, zagłęb oko wchodzący nabój do komory nabojowej, itp.) lub usterek amunicji (zapłonnik lub spłonka osadzona zbyt głęboko, uszkodzona podczas elaboracji masa zapłonowa w zapłonniku lub spłonce, zawilgocony proch, zatkany przewód zapłonowy w łusce, itp.)

Niewybuchy czyli ogólnie pociski, granaty, bomby lub ładunki kruszące, w których mimo stworzonych warunków do wybuchu (uderzenie w przeszkodę, uzbrojenie zapalnika, itp.) nie nastąpiła przemiana energii potencjalnej materiału kruszącego w energię mechaniczną na skutek działania zmian chemicznych w materiale kruszącym, błędów technicznych wykonania, itp.

Zapraszamy do kontaktu.
Wyślij wiadomość do użytkownika
 

Napisz wiadomość

505037357 (pokaz)

poleć znajomemu


zgłoś problem

strona głowna o nasregulamin RODO kontakt ogłoszenia archiwalne mapa kategorii